ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ v ADOBE LIGHTROOM

  • Termín po dohode

  • 10:00 – 15:00

  • Banská Štiavnica

  • 1 – 4 osoby

  • Cena v závislosti od počtu účastníkov

Posledný a najdôležitejší krok v procese digitálnej fotografie je postprodukcia – úprava fotografií alebo editovanie. Základný kurz úprav fotografií / editovania v programe Adobe Lightroom je vedený v priateľskej atmosfére, s praktickým a jednoduchým výkladom. Je zameraný na porozumenie základných a zároveň dôležitých funkcií a nástrojov editovacieho programu.  Tento kurz editovania je vhodný pre úplných začiatočníkov, pre fotografov, ktorí potrebujú získať viac istoty v tejto oblasti a pre všetkých milovníkov digitálnej fotografie, ktorí potrebujú nadobnúť extra vedomosti v postprodukcii alebo sa chcú posunúť vo svojej tvorbe.

✅ Obsah kurzu editovania je systematicky rozdelený na dve časti:  teoretická / technická a praktická. Začneme teoretickou časťou a programom Adobe Lightroom, kde si prejdeme najpodstatnejšie funkcie, náradia, sekcie, nastavenia a informácie potrebné pre spracovanie digitálnej fotografie. Naučíme sa ako importovať, exportovať, používať “presety”,upravovať a meniť veľkosti fotografií, či už pre tlač alebo sociálne siete, preberieme copyright, metadáta, kľúčové slová. Budeme sa venovať efektívnej úprave fotografií používaním čo najväčšieho potenciálu Adobe Lightroom. V praktickej časti budete pracovať s vlastnými fotografiami, kde vám budem asistovať a využijete vedomosti nadobudnuté kurzom úpravy fotografií.

✅ Čo budete potrebovať: Prineste si so sebou zápisník, notebook, poprípade stolový počítač (desktop) s už nainštalovaným programom Adobe Lightroom Classic. Programy je možné zakúpiť v balíku “Adobe Creative Cloud Fotografia” priamo od Adobe (adobe.com) s mesačným poplatkom 11.99€.  Nič z uvedeného nie je podmienkou. Ak ešte len plánujete postprodukciu a kúpu počítača, príďte len s dobrou náladou a chuťou sa učiť. Občerstvenie káva, čaj, biscuits bude pripravené, obedňajšia prestávka je vyhradená na 30 minút. Prineste si obed so sebou, aby sme sa vyhli zdržaniam s objednávaním a doručovaním obedov. Súčasťou balíka Adobe Creative Cloud Fotografia je aj Adobe Photoshop, ktorý vyučujem individuálne po dohode termínu.

✅ Platba za kurz produktovej fotografie je vopred prevodom na účet alebo v hotovosti v deň kurzu fotografovania. Možnosť platby online sa momentálne pripravuje a bude čoskoro dostupná. Kurz produktovej fotografie je pre maximálne štvorčlennú skupinu. Pokiaľ máte záujem o individuálnu výučbu, vyučovanie v anglickom jazyku alebo máte akékoľvek otázky / požiadavky súvisiace s ponúkanými fotografickými kurzami, kontaktujte ma prosím. Teším sa na vás.

Pýtajte sa alebo objednajte na kurz cez

Kontaktný Formulár

Vaša správa bola úspešne odoslaná, ďakujem.
Pri pokuse o odoslanie správy sa vyskytla chyba. Skúste prosím neskôr.